Podwieszany sufit w kuchni – krok po kroku

sufit podwieszany

Popularność podwieszanych sufitów rośnie, czemu trudno się dziwić. Zwłaszcza gdy pod uwagę weźmie się długą listę korzyści, płynących z takiego rozwiązania. W kuchni szczególnie cenione jest świadome operowanie światłem. Wszak wiele tego rodzaju pomieszczeń jest niewystarczająco doświetlonych promieniami słońca, dodatkowe oświetlenie umieszcza się nad podwieszanym sufitem. Jeżeli ktoś zastanawia się, czy zrobić sufit podwieszany w kuchni, być może przekona go możliwość ukrycia w nim systemu wentylacji. Na pewno poprawi to atmosferę w pomieszczeniu, gdzie mieszają się różne zapachy.

Podwieszany sufit w kuchni z salonem

Łączenie kuchni z salonem, tudzież jadalnią, to dzisiaj niemal powszechny pomysł na aranżację dziennej części domu czy mieszkania. Bez względu na ilość dostępnej przestrzeni, takie rozwiązanie sprzyja funkcjonalności. A także kontaktom z pozostałymi domownikami. Poszczególne części pomieszczenia warto jednak wyróżnić. Na ogół robi się to poprzez ułożenie innej podłogi czy zastosowanie kuchennej wyspy. Oryginalniejszym i wciąż nietypowym pomysłem będzie podwieszany sufit w kuchni z salonem. Można zaplanować go tuż nad strefą gotowania lub w części wypoczynkowej, tam gdzie stoi kanapa bądź stół. Obniżenie dotychczasowego sufitu pozytywnie wpływa na optyczny odbiór wielu wnętrz. Jak zrobić podwieszany sufit w kuchni, aby poprawić jej estetykę? Zależy to od rozmiaru, ale także układu konkretnego pomieszczenia. Znaczenie ma też przyszły aranżacyjnych efekt. A mianowicie to, co remontujący chcą podkreślić lub ukryć.

Jak zrobić podwieszany sufit w kuchni?

Do realizacji tego zadania warto polecić tak zwaną suchą zabudowę. Płyty kartonowo gipsowe wykorzystywane są bardzo często do podwieszania sufitów. Stosują je zarówno laicy prac wykończeniowych, niemający doświadczenia w odnawianiu wnętrz, jak i osoby chcące możliwie szybko uporać się z tą pracą. Jak tworzy się podwieszany sufit w kuchni krok po kroku? Na początek należy przytwierdzić odpowiednie profile, w których następnie umieści się płyty. Jeżeli chodzi o te ostatnie, to zalecane są produkty zaimpregnowane. Wykazują znacznie lepszą odporność na wilgoć, której w kuchni nie brakuje. Po zamontowaniu wszystkich elementów, pozostaje szpachlowanie łączeń i gruntowanie całej powierzchni. Kiedy wyschnie, przystępuje się do malowania. Nawet jeżeli stan dotychczasowego sufitu był opłakany, można o tym zapomnieć. Płyty mają równą, gładką powierzchnię. Z pokryciem ich farbą poradzi sobie nawet ktoś bez doświadczenia w malowaniu. Samodzielnie przeprowadzony remont to powód do dumy, zwłaszcza gdy nowy sufit prezentuje się bardzo estetycznie. Więcej informacji znajdziecie w poradniku firmy Acrulputz: https://www.acrylputz.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/5-pomyslow-na-podwieszany-sufit-w-nowoczesnej-kuchni

Related Posts

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
5 × 26 =