Grubowarstwowa masa uszczelniająca jako skuteczny preparat izolacyjny

Elementy konstrukcyjne budynków narażone na działanie wody i wilgoci wymagają odpowiedniego zabezpieczenia przeciwwilgociowego. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się masy bitumiczne wyróżniające się skutecznością oraz łatwością nakładania. Do tego rodzaju produktów zaliczyć należy m.in. grubowarstwowe masy uszczelniające.

Czym jest grubowarstwowa masa uszczelniająca i jakie ma zastosowanie

Grubowarstwowa masa uszczelniająca, taka jak deitermann superflex 10 to dwuskładnikowy produkt zaliczany do chemii budowlanej. Jego podstawowym składnikiem jest bitum, mieszanina substancji organicznych o dużej lepkości, która dobrze przylega do podłoża, a dodatkowo wykazuje świetne właściwości izolacyjne. Dzięki zastosowaniu polimerowych dodatków masa ma większą elastyczną, przez co może być wykorzystywana do uszczelniania miejsc narażonych na pękanie. Odpowiedni dobór składników sprawia, że produkt ten charakteryzuje się dużą trwałością i odpornością na starzenie. Rezygnacja z rozpuszczalników pozwoliła stworzyć wyrób o dobrych parametrach uszczelniających, który jest przyjazny dla środowiska naturalnego. Elastyczna grubowarstwowa masa uszczelniająca może być stosowana na wszystkich podłożach mineralnych, takich jak cegły, cegły silikatowe, pustaki betonowe, beton komórkowy, a także tynk cementowy. Duża zawartość części stałych sprawia, że produkt dobrze maskuje różnego rodzaju rysy i pęknięcia.

Prawidłowe stosowanie grubowarstwowej masy uszczelniającej

W celu uzyskania trwałej powłoki niezbędne jest prawidłowe stosowanie grubowarstwowej masy uszczelniającej deitermann superflex 10. W pierwszej kolejności należy zadbać o odpowiednie przygotowanie podłoża, które powinno być czyste, suche, nośne i wolne od wszelkiego rodzaju tłuszczów i olejów. Niezbędne jest również usunięcie pozostałości starych mas, jeżeli takie występują. Oczyszczone podłoże warto zagruntować preparatem gruntującym wyrównującym jego chłonność. Po wykonaniu tych czynności można przystąpić do przygotowywania produktu. Po dodaniu składnika proszkowego do masy całość trzeba dobrze wymieszać za pomocą wiertarki z mieszadłem łopatkowym. Gotowy preparat należy zużyć maksymalnie w ciągu dwóch godzin. Masę uszczelniającą nakłada się metodą szpachlową. Grubość powłoki trzeba dostosować do poziomu obciążenia konstrukcji budynku wodą lub wilgocią. Aby nałożona warstwa izolacyjna była trwała, niezbędne jest zwrócenie uwagi na warunki pogodowe podczas jej nakładania. Warto wiedzieć, że wysoka temperatura skraca, a niska wydłuża czas wiązania masy.

Related Posts

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
21 − 3 =