Nieogrzewane pomieszczenie – jaką gładź wybrać?

jaka gładż do nieogrzewanego pomieszczenia

Jeszcze nie tak dawno panująca w niektórych pomieszczeniach wilgoć i brak ogrzewania wykluczały użycie gładzi. Na szczęście jednak branża budowlana nieustannie się rozwija, czego efektem jest ciągłe wynajdowanie nowych rozwiązań i technologii. Jednym z istotniejszych są gładzie, które z powodzeniem można stosować we wnętrzach o trudniejszym mikroklimacie, takich jak kuchnie, łazienki, spiżarki, garaże czy domki letniskowe.

Gładź do pomieszczeń nieogrzewanych

Kupując gładź do pomieszczeń nieogrzewanych trzeba skupić się przede wszystkim na kilku parametrach. Po pierwsze wybrany produkt musi być bardzo odporny na niskie temperatury oraz wilgoć. Ponadto powinien tworzyć barierę ochronną przed korozją biologiczną, czyli powstawaniem szkodliwych dla zdrowia ognisk grzybów i pleśni na powierzchni ściany. Wreszcie, taka gładź musi być paroprzepuszczalna, czyli pozwalać na swobodne oddychanie ściany. Dzięki temu unikniemy nadmiernego zawilgocenia pomieszczenia, a także pękania i łuszczenia się samej powłoki. Czy jednak naprawdę istnieje produkt spełniający wszystkie te dość różnorodne wymogi? Na szczęście tak i jest to gładź wapienna, ewentualnie cementowo-wapienna.

Gładź wapienna – jak nakładać?

Przystępując do remontu trzeba wiedzieć, jak położyć gładź wapienną. W przeciwnym razie nie osiągniemy pożądanego efektu końcowego, a cały wysiłek i wkład finansowy nie zdadzą się na nic. Jak zwykle w przypadku tego typu prac trzeba rozpocząć od prawidłowego przygotowania powierzchni. Ściana powinna być sucha, dokładnie odpylona, a wszelkie większe ubytki powinniśmy wcześniej zniwelować. Warto również odsunąć wszystkie ruchome elementy oraz przykryć folią meble, aby nie uległy zniszczeniu. Wstępnie przygotowane podłoże należy zagruntować. Najlepiej użyć środka głęboko penetrującego i odczekać co najmniej 12 godzin. Po tym czasie możemy przystąpić do nakładania gładzi. W zależności od rodzaju podłoża i oczekiwanego efektu nakładamy jedną lub kilka warstw. Ostatnim krokiem jest wyszlifowanie ściany dla uzyskania optymalnej gładkości powierzchni.

Gładź wapienna – jaką wybrać?

Na rynku materiałów budowlanych wręcz roi się od różnych produktów, dlatego zagadnienie „jaka gładź wapienna?” może nastręczyć sporo problemów, zwłaszcza laikowi. Przede wszystkim nie warto silić się na nadmierną oszczędność i kupować tanie zamienniki. Najlepiej wybrać produkt renomowanej firmy, posiadający wszelkie konieczne certyfikaty i atesty. Tylko wtedy bowiem uzyskamy gwarancję długotrwałego efektu, a remontowane pomieszczenie będzie komfortowe i bezpieczne dla naszego zdrowia. Więcej informacji znajdziecie pod tym adresem: https://www.acrylputz.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/jaka-gladz-wybrac-do-nieogrzewanego-pomieszczenia

Related Posts

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
10 × 19 =